stezka Pustevny | Second hand | Kurzy měn | Faktura Online

indianboy.ohari.eu

Aktuality

Krytie v Nemecku

Vloženo: 6.10.2010 | Přečteno: 297x

Na základe Indyho pracovných a výstavných výsledkov bol Indy zaradený do chovateľských plánov majiteľky chovateľskej stanice Von Gebirgsjägerhof z Nemecka pani Herty Leitner. Na jar roku 2011 je naplánovaný vrh po rodičoch Indian Boy Jay Slovak Base a Donerl von Gebirgsjägerhof. Bližšie informácie nájdete tu.

 

Potopa 1. 6. 2010

Vloženo: 6.10.2010 | Přečteno: 307x

    Ospravedlňujem sa priaznivcom tejto stránky za jej dlhšie neaktualizovanie. To bolo spôsobené tým, že náš dom postihla 1. 6. 2010 potopa, ktorej následky odstraňujeme pomaly dodnes a tak nám na prácu s psíkmi zostáva menej času. Ale keďže sa im chceme venovať čo najviac tak toho času zostáva ešte menej na prácu so stránkou. Pomaličky sa však dostávame do normálnych koľají, takže snáď čoskoro uverejníme nejaké pozitívne správy z našej kynologickej činnosti. Pod odkazom si môžete pozrieť zopár fotografií, ako to u nás vyzeralo keď sa nám vovalila voda do záhrady, kotercov, a domu. 

 

24. 5. 2010 Klubová výstava Maďarského klubu setrov Komárom

Vloženo: 28.5.2010 | Přečteno: 303x

   V netradičnom termíne v pondelok hneď po klubovej výstave nášho klubu sme sa s Indym zúčastnili aj klubovej výstavy maďarského klubu setrov, ktorú usporiadali po dvoch CACIBových výstavách v Maďarsku v Komárome. Našim cieľom bolo uspieť v pracovnej triede a ziskom CAC naplniť podmienky pre udelenie titulu maďarského šampióna. Túto úlohu sa nám nakoniec podarilo splniť a ako čerešničku na torte sme získali titul BIS Working vyhlásený pre túto klubovú výstavu. Na výstave posudzoval pán Lórand Czekes z Rumunska a Indymu udelil v pracovnej triede ohodnotenie Výborný 1 a čakateľstvo na maďarského šampióna, čo nás posunulo do bojov o klubového víťaza. Tu sme však už nemali veľké šance proti maďarským výstavným špecialistom. Avšak Indyho prednosti sa naplno prejavili v záverečnom kruhu pri vyhodnotení súťaže o najkrajšieho pracovného psa, kde mu bol udelený titul BIS working.

     Bis working 2010

 

23. 5. 2010 Klubová výstava SKPS Dunajský Klátov

Vloženo: 28.5.2010 | Přečteno: 329x

   Dunajský Klátov nás opäť privítal skvelo pripravenou klubovou výstavou nášho klubu, tentokrát okorenenou účasťou značnej zahraničnej konkurencie, ktorú prilákali rozhodcovia z Veľkej Británie, ktorý prijali naše pozvanie. Írskych setrov a pointrov posudzoval pán Mick Howes a anglických setrov a gordon setrov pán Colin Mackay. Počasie bolo opäť vynikajúce, čo je v súčasnosti na Slovensku skôr výnimkou pre lejakoch ktoré tohto roku trvajú skoro celý mesiac. Posudzovanie v našom kruhu bolo zo strany rozhodcu veľmi dôkladné. Hlavná pozornosť rozhodcu pána Howsa bola zameraná na dokonalú stavbu tela a dôsledne prehmatal každú kosť na posudzovanom psovi. Stačila aj malá chybička spôsobená napríklad nie úplne ideálnym postavením psa pri predvedení a hneď nasledovalo zníženie hodnotenia predvádzaného jedinca. Na to sme doplatili aj my s Indym, keď nám pán Howes vytkol mierne voľné lakte hrudných končatín. Preto sme napriek vynikajúcemu posudku získali ohodnotenie Veľmi dobrý, čo nás odsunulo z bojov o čelné umiestnenie a tým sme nemohli obhájiť minulorčný titul klubového víťaza a tiež víťaza plemna BOB. Napriek tomu som bol s výstavou veľmi spokojný aj preto, že následne sme dostávali kladné hodnotenia výstavy aj od našich zahraničných priateľov. Výsledky klubovej výstavy sú uvedené pod odkazom.

 

CAC Výstava psov Krosno, Poľsko 9. 5. 2010

Vloženo: 11.5.2010 | Přečteno: 470x

    Už dlhšiu dobu som sa zaoberal myšlienkou účasti na nejakej výstave psov v Poľsku. V chove a predvádzaní írskych setrov je Poľsko jednou z najlepších krajín európy s dlhoročnými tradíciami a medzimárodnými úspechmi. Nakoniec som vybral účasť na tzv. Krajowej wystave psov rasowych v Krosne. Tohto roku sa konal jej 19. ročník. Napriek tomu, že sa jedná o menšiu výstavu s počtom prihlásených psov 511 jedincov, bola výstava výborne zorganizovaná a všetko prebehlo bez najmenších problémov, ako pri príjazde po označených cestách k výstavisku, ktorým bol futbalový štadión mestského športového centra až po príťažlivý a zaujímavý program organizovaný pre návštevníkov výstavy. Predviedli sa záchranári s ukážkami výcviku záchranárskych a sprevádzajúcich psov ako aj úžasná ukážka práce ovčiarskych psov pri pasení a zaháňaní stáda oviec priamo na trávniku futbalového štadiónu. Viac o našej účasti a výsledky sú pod odkazom.

- - -

 

Trofeje z výstav za rok 2009

Vloženo: 6.4.2010 | Přečteno: 257x

Počas veľkonočných sviatkov sme si našli trochu času na vyfotografovanie Indyho so získanými medailami a pohármi z výstav v roku 2009.

- - -

           - - -

 

 

MVP CACIB Miskolc 3. 4. 2010

Vloženo: 5.4.2010 | Přečteno: 264x

Tak ako minulý rok aj tohto roku sme trávili časť veľkonočných sviatkov na medzinárodnej výstave v Maďarsku, tentokrát v Miskolci, kde sa organizuje táto výstava každý druhý rok. Strieda sa tak s medzinárodnými výstavami v Szilvasvárade, kde sme boli minulý rok. Zišlo sa tu v sobotu asi 1340 psov, s toho bolo sedem írskych setrov. Indy bol prihlásený v pracovnej triede, kde od rozhodkine zo Slovinska získal ýborné ohodnotenie, štvrté čakateľstvo na maďarského šampióna krásy a štvrtý res CACIB v Indyho výstavnej kariére. Porazil nás len pes LUXATORI JOHNY-CAKE, ktorý získal titul CAC, CACIB a BOB v otvorenej triede. Jedná sa o špičkového čisto výstavného jedinca z maďarského chovu.

- - - - - -

 Ďalšie fotografie : http://jarofilip.rajce.net/MVP_CACIB_Miskolc_3._4._2010

 

Národný field trial memoriál Júliusa Pántika

Vloženo: 29.3.2010 | Přečteno: 275x

28. marca sme sa zúčastnili národného field trialu v Dunajskej Lužnej organizovaného slovenským klubom pointrov a setrov. Indy získal ako jediný úspešný seter v súťaži 14. bodov s ocenením veľmi dobrý a 5. miesto za pointrami a pred nemeckým krátkosrstým stavačom. Bližšie informácie nájdete v sekcii pracovné skúšky a súťaže.

                - - -

 

Súťaž o najúspešnejšieho výstavného psa klubu chovateľov pointrov a setrov

Vloženo: 26.2.2010 | Přečteno: 261x

Na základe dosiahnutých výsledkov zo súťaží, skúšok a výstav v roku 2009 bola na výročnej členskej schôdzi nášho Slovenského klubu pointrov a setrov vyhodnotená súťaž o najúspešnejšieho pracovného a výstavného psa. Indy sa v roku 2009 venoval hlavne výstavnej činnosti kôli príprave na svetovú výstavu psov a preto sa v súťaži pracovných psov neumiestnil. Avšak v súťaži o najúspešnejšieho výstavného psa skončil celkovo na druhom mieste za sučkou Lara Jay Slovak Base. Na treťom mieste skončila Chardonay Jay Slovak Base a tak všetky stupne víťazov si rozdelili zástupcovia chovnej stanice Slovak Base majiteľky Dáši Sojkovej.

- - -

Predseda Slovenského klubu pointrov a setrov pán Marián Korič odovzdáva pohár za druhé miesto v súťaži o najúspešnejšieho výstavného psa nášho klubu.

 

 

 

MVP East Cup Prešov CACIB

Vloženo: 19.2.2010 | Přečteno: 288x

Najnovšia medzinárodná výstava na Slovensku bola výborne zorganizovaná súkromnou firmou MKK Slovakia Dog, ktorej sa podarilo zabezpečiť CACIB_ovú výstavu na východnom Slovensku s kvalitnými rozhodcami, žiaľ v trochu stiesnených priestoroch prešovskej športovej haly. 

 
Strana: 1 2   další
navigace: Úvod > Aktuality
indianboy.ohari.eu
Menu
Z fotogalerie
Odkazy

Viac tu: http://ambulancia-vetpes.webnode.sk/odkazy/
Vytvorte si vlastné stránky zadarmo: http://www.webnode.sk
SKPS - Slovenský klub pointrov a setrov
ČPSK - Český pointer a setter klub
Visit Exclusively Setters - Komunita chovateľov a majiteľov írskych setrov
SLOVAK BASE chovateľská stanica írskych setrov
EVERDENE - chovateľská stanica írskych setrov
Powered by WebRing.
Tlačítko Ohaři.eu
- - -
 
SKJ
 FCI
 
  • cs
  • en
Ohaři.eu

Copyright © 2008-2024 Web From Pixels group
design by BORI