stezka Pustevny | Second hand | Kurzy měn | Faktura Online

indianboy.ohari.eu

Pracovné skúšky a súťaže

Národný field trial - memoriál Júliusa Pántika Dunajská Lužná 28. 3. 2010

Vloženo: 29.3.2010 | Přečteno: 286x

Národný field trial prebehol v nedeľu 28. 3. 2010 v Dunajskej Lužnej. Celkom bolo prihlásených 20 stavačov z toho 16 anglických stavačov a 4 kontinentálne stavače. Indy bol prihlásený v najnáročnejšej kategórii, Field Trial páry. Tu bolo prihlásených 7 stavačov v plemennej skladbe 4 pointre, 2 gordon setre a jeden írsky seter - Indian Boy. Dva stavače bežali aj v kategórii Field Trial solo. Indy bol vylosovaný do tretieho behu spolu s gordon setrom skúsenej vodičky a účastníčky mnohých trialov a majstrovstiev sveta stavačov z Rakúska pani Tobisch. Keďže išlo o náš prvý štart v tejto najťažšej kategórii trialových súťaží bol som zvedavý ako dopadneme. Indy však predviedol výborný výkon keď po kvalitnom rýchlom a systematickom hľadaní vystavil prepeličku, na pokyn rozhodcu a môj posunkový povel postúpil za zverou a opäť vystavil. Rozhodca zdvihol zver na krídla a Indy preukázal s malým povelom kľud pred zverou a po výstrele čím splnil požiadavky súťaže. V ďalšom hľadaní pokračoval nezmeneným tempom ale navetril zajaca, ktorého chvíľu stopoval, ale do jednej minúty sa vrátil a pokračoval v hľadaní až opäť vystavil tentoraz divú jarabicu ktorú konštatovali rozhodcovia v prehľadávanom teréne. Pri vystavení sa nechal na diaľku zdaunovať aby sme umožnili vystavenie aj súperovi. Ten však prehľadával iný terén, takže sme boli vyzvaný rozhodcom na postúpenie za zverou. Medzitým však jarabička zmenila úkryt a Indy tak stratil pachový kontakt a po dlhšom postúpení nebolo možné preukázať prítomnosť zveri preto rozhodcovia konštatovali stratené vystavenie z viny vodiča a stiahli nám za to body pri celkovom hodnotení. Napriek tomu som bol s Indyho behom veľmi spokojný. Doplatili sme na nováčikovskú neskúsenosť v takejto súťaži čo však v nijakom prípade neznižuje Indyho výkon. Pri vyhodnotení sme získali 14 bodov, ocenenie v druhej cene a celkovo 5. miesto v súťaži, tri body za víťazom. Víťazstvo a titul CACT si odniesla pointra z Maďarska a na ďalších miestach sa umiestnili pointre členov nášho klubu, sokoliarov z povolania, ktorí zabezpečujú biologickú ochranu bratislavského letiska, takže v podstate profesionálni vodiči. Viacerí členovia klubu hodnotili Indyho výkon s obdivom a konštatovaním, že už dávno nevideli tak dobre behať írskeho setra. Niekoľko fotografií bude zverejnených po dokazom.

 

Národný FT - Memoriál J. Pántika - Dunajská Lužná 29. 3. 2009 Dunajská Lužná

Vloženo: 11.9.2009 | Přečteno: 385x

Napriek tomu, že tohto roku vynechávame pracovné skúšky naša chovateľka Dáša Sojková nás prehovorila na účasť na tejto akcii. Ako som predpokladal nedopadlo to dobre a v súťaži sme neobstáli pre vyrazenie zveri. Bez špeciálneho tréningu pre hľadanie podľa kritérií FT to nepôjde. Ale už teraz pripravujeme podmienky pre tréning tejto športovej disciplíny, aby to v roku 2010 dopadlo dobre.

 

V roku 2009 vynechávame pracovné skúšky na úkor svetovej výstavy psov v Bratislave

10.9.2009

V roku 2009 vynechávame pracovné skúšky na úkor svetovej výstavy psov v Bratislave.

 

Farbiarske skúšky stavačov Pavlovce nad Uhom 20. 9. 2008

Vloženo: 10.9.2009 | Přečteno: 519x

   Do tretice v roku 2008 sme sa zúčastnili aj farbiarskych skúšok stavačov za účelom získania poľovnej upotrebiteľnosti pre dohľadávky srnčej zvere. Skúšky organizovala okresná organizácia SPZ Michalovce v poľovnom združení Divá hus Pavlovce nad Uhom.

 

Jesenné skúšky stavačov - Sečovce 24. 8. 2008

Vloženo: 10.9.2009 | Přečteno: 295x

Koncom augusta - 24. 8. 2008 sme absolvovali jesenné skúšky ktoré pri úspešnom absolvovaní dávali predpoklad ďalšieho napredovania v pracovnej a výstavnej kariére Indyho. JSS usporiadala okesná organizácia SPZ Trebišov v spolupráci s poľovným združením Ternava Sečovce.

 

Skúšky vlôh stavačov 4. 5. 2008 Košice

Vloženo: 10.9.2009 | Přečteno: 327x

Dňa 4. 5. 2008 po dlhej zimnej príprave sme sa zúčastnili prvých Indyho skúšok. V poľovníckom združení Domaška Trstené pri Hornáde zorganizovala okresná organizácia SPZ Košice - mesto skúšky vlôh stavačov a malých plemien.

 
navigace: Úvod > Pracovné skúšky a súťaže
 
  • cs
  • en
Ohaři.eu

Copyright © 2008-2024 Web From Pixels group
design by BORI